Klaipėdoje teka dvi pilnatys

Į mus kreipėsi sunerimę klaipėdiečiai – iš po savaitgalio ant pagrindinio Senojo turgaus pastato atsirado didelis apvalus veidrodis, ir kadangi jis puikiai matomas nuo gatvės, kyla klausimas – ar netrukdys jis eismui? Ar neakins vairuotojų? Kam jis skirtas?

Pirma mintis – gal tai Jūros šventei skirta puošmena? O gal Senojo turgaus 300-ojo jubiliejaus simbolis?

Į atsakymus ėmėsi atsakyti VšĮ „Baltas Sodas“ direktorius Jonas Baltokas, kurio vadovaujama komanda birželio 18-ą dieną Senojo turgaus aikštėje organizuoja dainuojamosios poezijos ir kitų menų festivalį „Žalias Ošas“.

Pasirodo, tai ne šiaip sau veidrodis, tai – veidrodinė Ošo pilnatis, kurią sukūrė klaipėdietis menininkas Vytenis Simanaitis. Festivalis vyks per pilnatį, ir saulei slepiantis dalyviai bus kviečiami ieškoti tokio taško aikštėje, iš kurio bus matyti veidrodyje atsispindintis mėnulis. Yra versija, kad kadaise aplink Žemę sukosi du mėnuliai. Ar antrasis mėnulis po susidūrimo su savo dvyniu išsisklaidė kosmoso platybėse, ar nukrito į žemę – neaišku. Tačiau išvysti dvi pilnatis – neabejotinai geras ženklas, galintis išpildyti slapčiausius norus, žada J. Baltokas.

Su Jūros švente ir Senojo turgaus jubiliejumi puošmena kaip ir nesusijusi, tačiau J. Baltokas sako, kad tokie akcentai ir kitos gražios iniciatyvos gali būti dovanos savai bendruomenei viena ar kita proga. Todėl Ošo pilnatis liks virš klaipėdiečių galvų tol, kol miestui tai bus reikalinga. Tad jei nerasite mėnulio atspindžio birželio 18-ąją, į Senojo turgaus aikštę skubėkite per kitą pilnatį – iki pat rudens. Ir tegu norai išsipildo.