• Festivalio Žalias Ošas 2022 afiša

  Augintinio vazone eisena nuo Teatro aikštės

  Visi renkamės su savo augintiniais vazone 🪴🪴🪴 Anikės aikštėje (https://goo.gl/maps/Agmc3335tT2ynYkT9). 
  Pantomimos teatras A nuo Anikės aikštės iki Senojo turgaus ves iškilmingoje eisenoje, grojant diksilendui Five piece jazz band ir drebant senamiesčio langams.
  Senajame turguje (https://goo.gl/maps/zNkE8Djn1HbTdEdH9 ) lauks nedidelės atidarymo iškilmės ir atsineštais augalais puošime sceną. Vaikų laukia edukacijos. Turguje vyks Parodos

 • Poetiniai skaitymai „GINČAS. Bet čia priėjo Augintinis ir tarė...“ Daugiau informacijos >>

 • Dainuojamosios poezijos ir bardų koncertas

  Girlsgauzen (Ukraina), Reinis Jaunais (Latvija), „Очеретяний кіт“ (Ukraina), BeTwins (Ukraina), Darius Žvirblis (Vilnius), Agota Ago (Vilnius), Jonas Baltokas ir JieDu (Klaipėda), Alvydas Stalaučinskis (Klaipėda), Justinas Žilinskas (Vilnius), Lukas Norkūnas (Vilnius), Dovilė Karpiūtė (Šiauliai), grupė KOPA (Vilnius), Jonas Bagdonavičius (Vilnius), Aldona Stankutė (Vilnius), Justina Kaminskaitė (Vilnius), Darius ir Rytas (Raseiniai), Domilė Kirstukaitė (Rokiškis)
  Daugiau informacijos >>

 • Uždarymas

Klaipėdoje teka dvi pilnatys

Į mus kreipėsi sunerimę klaipėdiečiai – iš po savaitgalio ant pagrindinio Senojo turgaus pastato atsirado didelis apvalus veidrodis, ir kadangi jis puikiai matomas nuo gatvės, kyla klausimas – ar netrukdys jis eismui? Ar neakins vairuotojų? Kam jis skirtas?

Pirma mintis – gal tai Jūros šventei skirta puošmena? O gal Senojo turgaus 300-ojo jubiliejaus simbolis?

Į atsakymus ėmėsi atsakyti VšĮ „Baltas Sodas“ direktorius Jonas Baltokas, kurio vadovaujama komanda birželio 18-ą dieną Senojo turgaus aikštėje organizuoja dainuojamosios poezijos ir kitų menų festivalį „Žalias Ošas“.

Pasirodo, tai ne šiaip sau veidrodis, tai – veidrodinė Ošo pilnatis, kurią sukūrė klaipėdietis menininkas Vytenis Simanaitis. Festivalis vyks per pilnatį, ir saulei slepiantis dalyviai bus kviečiami ieškoti tokio taško aikštėje, iš kurio bus matyti veidrodyje atsispindintis mėnulis. Yra versija, kad kadaise aplink Žemę sukosi du mėnuliai. Ar antrasis mėnulis po susidūrimo su savo dvyniu išsisklaidė kosmoso platybėse, ar nukrito į žemę – neaišku. Tačiau išvysti dvi pilnatis – neabejotinai geras ženklas, galintis išpildyti slapčiausius norus, žada J. Baltokas.

Su Jūros švente ir Senojo turgaus jubiliejumi puošmena kaip ir nesusijusi, tačiau J. Baltokas sako, kad tokie akcentai ir kitos gražios iniciatyvos gali būti dovanos savai bendruomenei viena ar kita proga. Todėl Ošo pilnatis liks virš klaipėdiečių galvų tol, kol miestui tai bus reikalinga. Tad jei nerasite mėnulio atspindžio birželio 18-ąją, į Senojo turgaus aikštę skubėkite per kitą pilnatį – iki pat rudens. Ir tegu norai išsipildo.